Sotsiaalnõustamine

Sotsiaalnõustamise eesmärgiks on inimese iseseisva psühhosotsiaalse toimetulekuvõime kujundamine või taastamine. Otsese nõustamise kaudu aitab sotsiaaltöötaja kliendil mõista oma olukorda, jõuda otsustele ja leida vajalikke ressursse. Ta teavitab uimastitarbijat tema õigustest ja võimalustest ning aitab tal vahendada või korraldada sotsiaaltoetusi, teenuseid ja -abi.

Sotsiaalnõustamise käigus pakub sotsiaaltöötaja oma abi konkreetsete probleemide lahendamisel edaspidise toimetuleku soodustamiseks (näiteks võlanõustamine, abi dokumentide vormistamisel, erinevate ametiasutustega suhtlemine jne). Nõustatakse ning vajadusel aidatakse kaasa elukoha leidmisel (s.h. öömaja, varjupaiga ja sotsiaalmajutusüksuses koha taotlemisel), töö ja õppimisvõimaluste ning vabaaja tegevuste leidmisel. Vajadusel soovitab sotsiaalnõustaja pöördumist infektsioonhaiguste arsti (HIV, B- ja C-hepatiidi ning seksuaalsel teel levivate nakkushaiguste ennetamine, testimine ja ravi) või günekoloogi vastuvõtule.

Oodatud on sõltuvusprobleemidega isikud. Sotsiaalnõustamist viiakse läbi individuaalselt. Teenus on TASUTA.

Sotsiaalnõustamine toimub telefoni või e-posti teel (E-R 10.00-20.00), väljatööna Tallinnas, Convictuse nõustamisruumides aadressil Lastekodu 6, Tallinn (E-R 10.00-18.00 ja L 10.00-20.00) ja Kallasmaa 12, Maardu (N 10.00-18.00).

Lisainfo ja eelregistreerimine nõustamisele:

Tatjana Russakova (sotsiaaltöötaja): tel. (+372) 53 06 25 27 või tatjana.russakova@convictus.ee

Anna Heinsoo   (sotsiaaltöötaja/võlanõustaja) : tel.(+372) 58366411  või anna.heinsoo@convictus.ee